Cestovní příkaz
Jsem fyzická osoba, která vlastní byt v osobním vlastnictví ve městě Sokolov. Trvalé bydliště mám v Praze, kde ale nebydlím, bydlí tam moje matka. Bydlím v Jindřichově Hradci. Chci se zeptat, jak si mohu dát do nákladů k daňovému přiznání náklady na cestu do bytu v Sokolově (předání novému nájemci).
Můžu si udělat cestovní příkaz na mnou vlastněné auto (fyzická osoba) na trasu Jindřichův Hradec-Sokolov a zpět a zadat to jako daňově uznatelný náklad? Nebo jakým způsobem dostanu tyto náklady za cesty (1× úklid, 1× předání bytu)?
Jaký použít kurz pužít pro výplatu cestovního příkazu, který je v EUR, když ho budu vyplácet v Kč na účet?
Mám ho spočítaný v EUR, ale nárok bude vyplacen v Kč na účet. Jaký kurz pro přepočet použít?
Manželé, oba spolumajitelé a jednatelé s. r. o. jedou na třídenní zahraniční cestu do Rakouska za účelem setkání se s obchodními partnery. Na ubytování budou mít vystavenou fakturu včetně polopenze v hotelu. Může tato faktura být zaúčtována - ubytování=nákladová položka, polopenze včetně případných nápojů=nedaňová položka? Dalším nákladem by byly doklady za tankování. Žádné jiné výdaje neočekáváme. Lze takto doklady zaúčtovat, aniž by se musel vypisovat cestovní příkaz? Nebo se musí cestovní příkaz vypsat včetně stravného a rozdíl mezi stravným z cestovního příkazu a částkou vyšší bude zaúčtován jako nedaňová položka?
Zaměstnanec používá služební auto, jede v místě sídla firmy na úřad a zaplatí parkovné. Musí být vypsán cestovní příkaz? Musí být vypsán cestovní příkaz i v případě, že by parkovné bylo hrazeno firemní kartou?
Naše zaměstnance jsme vyslali autobusem s přespáním ve večerních hodinách na firemní večírek. Je nutné dělat k tomu cestovní příkaz, když za ně hradíme autobus, občerstvení i ubytování? Cesťák by byl nulový.