Kolektivní smlouva

  • Článek
Máme sjednanou kolektivní smlou­-vu pro období od 1. 7. 2015 do 31. 12. 2017. V závěrečných ustanoveních je uvedeno: „Pokud nebude změna kolektivní smlouvy uzavřena nejpozději v den ukončení platnosti, platnost kolektivní smlouvy nebo její části se prodlužuje o tři měsíce.“ S nadřízeným jsme v názorové neshodě: Jeden názor je, že musí být vytvořena úplně nová kolektivní smlouva (tzn. s časovým vymezením například od 1. 1. 2018 do 31. 12. 2019). Druhý názor je, že stačí ujednání o prodloužení stávající kolektivní smlouvy – že se dodatkem změní časové vymezení (a případně další záležitosti).
Vydáno: 11. 12. 2017
  • Článek
Jsme společnost, kterou vlastní město. V současné době kolektivně vyjednáváme, jednání se protahuje. Jednatel společnosti se vymlouvá, že musí nejdříve kolektivní smlouvu projednat s radou města. Zdá se nám to nelogické, rada města přece není smluvní stranou kolektivní smlouvy. Jaký je váš názor?
Vydáno: 20. 02. 2017
  • Článek
Zaměstnavatel neodpovídá na námi předložený návrh nové kolektivní smlouvy, už je to tři měsíce. V tomto čase již účinnost původní kolektivní smlouvy zanikla. Zaměstnavatel s námi odmítá komunikovat a vydává vnitřní předpisy na oblasti, které byly původní kolektivní smlouvou upraveny, jako např. odměňování. Také jsme měli 5 týdnů dovolené, o které tvrdí, že to není problém, že máme pořád 5 týdnů dovolené. Jsme společnost, kterou vlastní město.
Vydáno: 20. 02. 2017